Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Strażacy walczyli z pożarem traw w Gogołowie! Przypomnienie o akcji "stop wypalaniu traw"

W piątek, 21 czerwca, około godziny 19:34, w miejscowości Gogołów wybuchł pożar traw. W akcji gaśniczej udział wzięły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Gogołowa, jednostka OSP z Twierdzy oraz Państwowa Straż Pożarna (PSP) ze Strzyżowa. Na miejscu obecna była również policja. Działania gaśnicze zakończyły się o godzinie 20:30.

 
To zdarzenie przypomina nam, jak niebezpieczne i niszczycielskie mogą być pożary traw. W ramach walki z tym problemem prowadzona jest akcja "Stop wypalaniu traw", która ma na celu uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw oraz promowanie bezpiecznych i ekologicznych metod zarządzania terenami zielonymi. Wypalanie traw prowadzi nie tylko do bezpośredniego zagrożenia pożarowego, ale także do degradacji środowiska, zniszczenia siedlisk wielu gatunków roślin i zwierząt oraz emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

 
Strażacy oraz inne służby ratunkowe apelują o zaniechanie tej niebezpiecznej praktyki i przypominają, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem oraz surowo karane. Edukacja i odpowiedzialne zachowanie mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia liczby pożarów traw i ochrony naszego środowiska.

Podziękowania dla Marcina Błażejewskiego za udostępnienie zdjęć z lotu ptaka oraz za pozostałe zdjęcia dla OSP Gogołów.
 
 
 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad