Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wyniki do Europarlamentu - PiS i Obajtek - najlepsze wyniki w gminie Frysztak!

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w gminie Frysztak zostały ogłoszone, rzucając nowe światło na preferencje wyborcze w regionie. W gminie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Najlepszy wynik indywidualnie Daniel Obajtek. Konfederacja z drugim wynikiem. Zwycięzca w całej Polsce - Koalicja Obywatelska w gminie Frysztak na 3 miejscu.

Według dostępnych danych, najwięcej głosów w gminie Frysztak uzyskał Daniel Obajtek z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Zdobywając imponującą liczbę 654 głosów, kolejny wynik zdobył również kandydat PIS - Bogdan Rzońca uzyskał 536 głosów. 3 wynik uzyskała kandydatka Koalicji Obywatelskiej - Elżbieta Łukacijewska, która uzyskała 374 głosy. Bardzo dobry wynik uzyskał kandydat KWW Konfederacja Wolność i Niepodległość Buczek Tomasz. Pan Tomasz uzyskał poparcie od 257 mieszkańców naszej gminy.

Wyniki partii politycznych w gminie Frysztak
  • Komitety z największym poparciem: Największe poparcie uzyskał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 59,03% głosów ogółem. Możemy przypuszczać, że również w gminie Frysztak mogli oni osiągnąć wysokie wyniki, zwłaszcza jeśli uwzględnimy ich dominującą pozycję na arenie politycznej w Polsce w tamtym okresie.
  • Komitety o mniejszym poparciu: Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska uzyskały odpowiednio 16,94% i 15,88% głosów ogółem. To sugeruje, że mogli oni również cieszyć się pewnym poparciem w gminie Frysztak, choć nieco mniejszym niż w skali kraju.
  • Pozostałe komitety: Pozostałe komitety uzyskały znacznie mniejsze poparcie. Jednakże, nawet te mniejsze wyniki mogą mieć znaczenie, zwłaszcza jeśli uwzględnimy specyfikę lokalną, która mogła wpłynąć na preferencje wyborcze mieszkańców gminy Frysztak.

Jednakże, jeśli spojrzymy na ogólną tendencję, to największe poparcie w gminie Frysztak zdobyła partia Prawo i Sprawiedliwość. Komitet ten zebrał łącznie 1,565 głosów, co stanowi imponującą większość w stosunku do innych komitetów wyborczych. Jest to wyraźny sygnał potwierdzający silne poparcie dla tej partii w naszej gminie. Warto wspomnieć o rosnącym poparciu dla Konfederacji, ten komitet osiągnął w gminie Frysztak 2. miejsce zdobywając łącznie 449 głosów. Na 3. miejscu znalazło się ugrupowanie, które zwyciężyło w całej Polsce. Koalicja Obywatelska zdobyła 421 głosów.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad