Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

IV Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza: magiczny dzień pełen folkloru i tradycji

Na stadionie GOSiR Frysztak odbył się IV Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza, który zgromadził tłumy miłośników folkloru i tradycji. Był to wyjątkowy dzień pełen muzyki, tańca, kolorów i smaków, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Festiwal rozpoczął się punktualnie o godzinie 15:00, a na scenie zaprezentowały się zespoły, które zafascynowały widzów swoimi występami. Publiczność miała okazję podziwiać różnorodne formy ludowej sztuki, od tańca po śpiew i muzykę, wykonane przez zespoły takie jak ZPiT Małe Pogórze, ZPiT Zaborowiacy, Zespół Folkowy „Wiślanie”, Zespół Tańca Ludowego „Przewrotczanie”, ZPiT „Sokolanie” z Pilzna, Zespół Śpiewaczy „Gogołowianie”, Kapela „Gogołowianie”, ZPiT „Resovia Saltans”, ZPiT Mały Frysztak, Zespół Ludowy „Twierdzanie” oraz Studio Piosenki CO KART. Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca UR Resovia Saltans, który swoim występem zachwycił zgromadzonych.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów festiwalu było wspólne zatańczenie tańca dziadunia przez wszystkie zespoły. Ten taniec, symbolizujący wspólnotę i tradycję, zgromadził na boisku sportowym wielu artystów, tworząc niezwykłą atmosferę jedności i radości. Ta chwila pokazała, jak silne są korzenie ludowej kultury w naszym regionie i jak ważne jest ich pielęgnowanie.

Festiwal to jednak nie tylko muzyka i taniec. Dla uczestników przygotowano również liczne atrakcje dodatkowe. Stoły uginające się pod ciężarem tradycyjnych przysmaków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł skosztować regionalnych potraw, które przyciągały zarówno smakiem, jak i aromatem. Stoiska z rękodziełem oferowały unikatowe pamiątki, biżuterię, ceramikę oraz tekstylia wykonane przez lokalnych artystów, co pozwoliło uczestnikom zabrać ze sobą kawałek tego wyjątkowego dnia.

IV Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale także spotkanie z historią i tradycją, które łączy pokolenia. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, poznania bogactwa regionalnej kultury i wspólnego świętowania. 

Organizatorzy: GOK Frysztak, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Powiat Strzyżowski, GOSiR Frysztak oraz Zakład Komunalny Frysztak, zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólne świętowanie naszej bogatej kultury ludowej. Do zobaczenia za rok na kolejnym festiwalu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad