Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Żołnierze w naszej gminie: wyjaśniamy o co chodziło!

W ostatnich dniach mieszkańcy naszej gminy mogli zauważyć zwiększoną obecność żołnierzy w okolicy. Nie był to przypadek ani alarm – to część zaplanowanego szkolenia, które ma na celu podniesienie ich umiejętności oraz lepsze przygotowanie do działania na naszym terenie.

Szkolimy się tam, gdzie mieszkamy!
To jedno z fundamentalnych założeń, jakimi kieruje się 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej (#3PBOT). Ćwiczenia organizowane są możliwie najbliżej miejsc zamieszkania żołnierzy Terytorialsów, co pozwala im lepiej poznać teren i ćwiczyć w najbardziej realnych warunkach. Dzięki temu są w stanie skuteczniej i szybciej nieść pomoc lokalnym społecznościom w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia saperów we Frysztaku
W ostatnim czasie, w okolicach Frysztaka, odbyło się zintegrowane szkolenie saperów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze doskonalili swoje umiejętności w różnych dziedzinach, które są kluczowe dla ich skutecznego działania. Swoją bazę mieli w starej szkole w Kobylu.

Obowiązkowe szkolenie zintegrowane
Każdy żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej raz w roku zobowiązany jest odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Celem tego szkolenia jest podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy oraz umiejętności. Dodatkowo, szkolenie to umożliwia przeprowadzenie strzelań o zróżnicowanym stopniu złożoności, co jest niezbędne do utrzymania wysokiego poziomu wyszkolenia żołnierzy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad