Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

DZF 2024 - kulturalne otwarcie Dni Ziemi Frysztackiej: wystawa "ŚWIATŁOCZUŁY" Bernadetty Stadnickiej - Mazurek

W piątek, 5 lipca, Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku stał się centrum artystycznych przeżyć, inaugurując tegoroczne Dni Ziemi Frysztackiej. Punktualnie o godzinie 18:00 w galerii "na balkonie" odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Bernadetty Stadnickiej - Mazurek zatytułowanej "ŚWIATŁOCZUŁY". Wydarzenie to przyciągnęło wielu miłośników sztuki i kultury, którzy mogli podziwiać wyjątkowe dzieła artystki oraz uczestniczyć w inspirujących rozmowach z malarką.

Bernadetta Stadnicka - Mazurek specjalizuje się w technice cyjanotypii, która nadaje jej pracom unikalny, niepowtarzalny charakter. Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych, wynaleziona w XIX wieku przez Sir Johna Herschela. Proces ten polega na użyciu światłoczułych soli żelaza, które pod wpływem promieniowania UV tworzą charakterystyczny niebieski obraz. Prace Bernadetty w tej technice są prawdziwymi arcydziełami, w których każdy detal oddaje głębię i subtelność jej artystycznej wizji.

Piątkowy wieczór nie ograniczył się jedynie do podziwiania sztuki wizualnej. Na scenie wystąpił utalentowany młody pianista Mateusz Jędrusik, który swoimi melodiami wprowadził gości w nastrojowy klimat. Dodatkowo, swoją poezję zaprezentowała Lidia Czaja, dodając literackiego wymiaru całemu wydarzeniu.

Otwarcie wystawy "ŚWIATŁOCZUŁY" stanowiło znakomity początek Dni Ziemi Frysztackiej, łącząc różnorodne formy wyrazu artystycznego w jednym miejscu. Goście mieli okazję nie tylko podziwiać prace Bernadetty Stadnickiej - Mazurek, ale także porozmawiać z artystką, dowiedzieć się więcej o technice cyjanotypii oraz cieszyć się muzyką i poezją w wykonaniu lokalnych talentów.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia galerii "na balkonie" i zanurzenia się w światłoczułym świecie stworzonym przez Bernadettę Stadnicką - Mazurek. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez cały okres trwania Dni Ziemi Frysztackiej, oferując niepowtarzalną okazję do obcowania z wyjątkową sztuką.

Podziękowania dla Marcina i Przemka za fotorelacje i video z piątkowego spotkania w GOK Frysztak.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad