Wybory na Sołtysów i Rad Sołeckich

W ostatnie dwie niedziele (12 i 19 kwietnia 2015 r.) odbyły się naszej gminie wybory sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2015-2019. Mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli na najniższym, ale jakże ważnym, szczeblu podziału administracyjnego gminy.

Sołtys przy pomocy rady sołeckiej ma za zadanie w pierwszej kolejności współpracować z mieszkańcami w celu zabezpieczania potrzeb społeczności lokalnej oraz Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dużo wytrwałości w sprawowaniu funkcji społecznych.

Wykaz sołtysów i rad sołeckich:
Chytrówka - Sołtys – Matusz Paweł
Rada Sołecka:
1. Czech Edward
2. Kowalczyk Iwona
3. Mularz Edward
4. Pietruszka Jacek
5. Ziobrowski Stanisław

Cieszyna - Sołtys – Gałuszka Jerzy
Rada Sołecka:
1. Czech Łukasz
2. Dybaś Robert
3. Kucha Mariola
4. Lewczak Bogdan
5. Madeja Marek
6. Skwierz Michał
7. Ziobro Halina

Frysztak - Sołtys – Czernicki Ryszard
Rada Sołecka:
1. Sokołowski Andrzej
2. Grela Marek
3. Wiśniowski Marian
4. Salamon Wacław
5. Lubojemski Andrzej
6. Zagórski Tadeusz
7. Ziobrowski Wiesław

Glinik Dolny - Sołtys – Kwiatek Stanisław
Rada Sołecka:
1. Głód Dariusz
2. Jagodziński Stanisław
3. Jamróg Władysław
4. Januszek Jan
5. Kalisz Krzysztof
6. Zięba Tadeusz

Glinik Górny - Sołtys – Giera Edward
Rada Sołecka:
1. Chmura Andrzej
2. Giera Zbigniew
3. Motyka Stanisław
4. Muszyński Stanisław
5. Szydło Józef
6. Węgrzyn Sylwester

Glinik Średni - Sołtys – Szymkowicz Jolanta
Rada Sołecka:
1. Giera Aneta
2. Świstak Piotr
3. Czekaj Anna
4. Stefanik Stanisław
5. Mikuszewska Emilia
6. Kaleta Grażyna

Gogołów - Sołtys – Kuternoga Mieczysław
Rada Sołecka:
1. Budnik Stanisław
2. Machowski Andrzej
3. Miras Kazimierz
4. Niziołek Adam
5. Pietrucha Władysław
6. Winiarski Władysław
7. Zyguła Zdzisław

Huta Gogołowska - Sołtys – Sokołowski Józef
Rada Sołecka:
1. Liszowski Marian
2. Miras Beata
3. Śliwa Marek
4. Tomasik Hanna
5. Winiarski Kazimierz
6. Winiarski Tadeusz

Kobyle - Sołtys – Drygaś Kazimierz
Rada Sołecka:
1. Ciołkosz Adam
2. Hans Barbara
3. Król Jadwiga
4. Lechowicz Marian
5. Śliwa Zbigniew
6. Wiśniowski Piotr

Lubla - Sołtys – Sułkowski Stanisław
Rada Sołecka:
1. Kurek Zbigniew
2. Musiał Feliks
3. Cyran Andrzej
4. Binkowicz Renata
5. Orzechowski Jan
6. Kurek Stanisław
7. Miśkowicz Stanisław
8 .Pawlik Marek
9. Nabożny Stanisław

Pułanki - Sołtys – Żurowski Andrzej
Rada Sołecka:
1. Stefanik Jan
2. Sarna Damian
3. Kwiatkowski Zdzisław
4. Rutka Tadeusz
5. Kłosowicz Kazimierz
6. Król Jan

Stępina - Sołtys – Jantoń Halina
Rada Sołecka:
1. Panek Krystyna
2. Wojnarowska Agata
3. Wojnarowski Grzegorz
4. Wójcik Danuta
5. Zajchowska Agnieszka

Twierdza - Sołtys – Bobek Tadeusz
Rada Sołecka:
1. Kruszyna Irena
2. Mocek Andrzej
3. Pawlik Wiesław
4. Wiśniowski Piotr
5. Ziobrowski Jarosław

Widacz - Sołtys – Garncarski Jan
Rada Sołecka:
1. Frączek Grzegorz
2. Frączek Jolanta
3. Kalisz Tomasz
4. Pasterczyk Dariusz
5. Stefanik Monika
Dodaj do Google Plus

4 - ilość komentarzy :

  1. a na Twierdzy zamienił stryjek siekierke na kijek

    OdpowiedzUsuń
  2. I tak w Twierdzy lepiej wyszło dużo lepiej niż w Pułankach. Ale za to każdy pewnie t przyzna, że w pełni udała się wymiana w Gliniku Średnim. To jest według mnie duży plus tej miejscowości. I szkoda, że Pan Głód zawahał się w Gliniku Dolnym.

    OdpowiedzUsuń
  3. dobrze ze w GL Średnim odstawili gościa na bocznice bo tam jego miejsce a na Dolnym Głód wiedział ze nie wygra bo wujek robi mu złą kampanie

    OdpowiedzUsuń
  4. to były trep jak zastosuje wojskową dyscyplinę to możne coś z tego będzie

    OdpowiedzUsuń