REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO POWĘDROWAŁO DO FRYSZTAKA

Uczennice SP Frysztak wicemistrzyniami województwa
Świetnie spisały się dziewczynki z klasy czwartej sportowej we Frysztaku, które udowodniły, że uczniowie frysztackiej szkoły potrafią biegać! Uczennice frysztackiej szkoły wystartowały w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych na dystansie 600 metrów.

Po zwycięstwie w zawodach szczebla gminnego, które zorganizowane były jeszcze w październiku 2017 roku, pojechały rywalizować z rówieśniczkami w zawodach powiatowych do Strzyżowa. Tutaj pokazały, że bieganie mają opanowane, bo nie dały szans swoim konkurentkom i z dużą przewaga wygrały bieg drużynowy. Ponadto Anita Mendocha wygrała ten bieg indywidualnie!

Chłopcy z tej samej klasy, czyli 4 „a” (sportowej), także startowali w tych zawodach i podobnie jak ich koleżanki, po zwycięstwie w zawodach gminnych, zajęli drugie miejsce w powiecie, a Przemek Perłowski uplasował się na drugim miejscu indywidualnie! Obydwie drużyny awansowały do zawodów szczebla rejonowego.

Oczekując na termin zawodów rejonowych, dzieciaki dzielnie trenowały, aby na wiosnę dobrze wypaść na zawodach, w których rywalizować miały z rówieśnikami z powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego i brzozowskiego. Gdy nadszedł oczekiwany dzień, 10.04.2018 roku, z małą tremą pojechały do Krosna na zawody, z których awansować można było do ścisłego finału wojewódzkiego.

Jednak, aby móc znaleźć się w gronie 12 najlepszych drużyn z województwa, należało wywalczyć co najmniej drugie miejsce na tym etapie. Chłopcom się to nie udało, bo uplasowali się na szóstym miejscu, ale walczyli dzielnie, mimo strat jakie zaliczyli na linii startu w związku z zaistniałym zamieszaniem powstałym w wyniku nieudanych komend startowych.

Dziewczynki zaś poradziły sobie znakomicie i po bardzo dobrym biegu osiągnęły wymagane minimum, plasując się na drugim miejscu, co dało im awans do zawodów wojewódzkich. Dodać należy, że dobrze wypadli liderzy naszych drużyn:  Przemek Perłowski uplasował się na miejscu siódmym, a Anita Mendocha do mety dobiegła jako czwarta.

Po tym sukcesie dziewczynki systematycznie przygotowywały się do zawodów wojewódzkich, których termin ustalono na 23.04.2018 roku. Finały Wojewódzkie rozegrały się – jak co roku - w Kolbuszowej. Piękna pogoda sprawiła, że warunki do biegania były tego dnia znakomite. Dziewczynki były początkowo nieco przerażone i zdziwione, widząc tak ogromną rzeszę zawodniczek i zawodników (łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych startowało 96 drużyn). W końcu to była ich pierwsza tak ogromna impreza sportowa. Mimo wszystko wykonały bardzo solidną rozgrzewkę i po zapoznaniu się z trasą wystartowały w pierwszym biegu tych zawodów. Trasa była urozmaicona, ale i niełatwa, bo miała podbieg leśny o wąskiej ścieżce, gdzie trudno byłoby kogokolwiek wyprzedzić.
Nasze uczennice doskonale wykonały zadanie taktyczne i na tym właśnie odcinku już miały dobre pozycje. Niemniej jednak, aby zająć założone wcześniej miejsca, musiały pobiec bardzo szybko, co nie tylko nie było proste w biegnącej grupie liczącej ponad 80 uczestniczek, ale także kosztowało je znaczną utratę energii. Mimo wszystko dziewczęta znakomicie sobie poradziły i po ciężkim biegu zdobyły drużynowy srebrny medal, a tym samym wicemistrzostwo województwa podkarpackiego.

W kategorii dziewcząt: Bandrowska Julia, Bryda Patrycja, Mendocha Anita, Mendocha Gabrysia, Pasieczna Andżelika, Pawlus Emilka, Stefanik Ania.

Autorami sukcesów w kategorii chłopców byli: Arciszewski Filip, Banek Szymon, Husar Kacper, Perłowski Przemek, Twardzicki Tomek, Wojciechowski Mieszko.