Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Od dziś do 30 czerwca 2011 roku w naszym kraju odbędzie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Będzie to pierwszy spis powszechny od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno - społecznej oraz społeczno - ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Już dziś mogą państwo spisać się sami korzystając ze strony http://www.stat.gov.pl, aby dokonać samospisu muszą państwo najpierw wypełnić formularz rejestracyjny, który jest ważny przez 14 dni i w tym czasie będą państwo mogli dokonać samospisu w specjalnej ankiecie zamieszczonej na stronie www.stat.gov.pl.

Rachmistrzowie posiadać będą identyfikatory i urządzenia hend held - terminale
Jeśli nie chcą Państwo spisywać się sami to trzeba poczekać jeszcze tydzień. Od 8 kwietnia na terenie gminy rozpoczną swoją pracę rachmistrzowie, którzy będą pukać do wybranych domostw w celu przeprowadzenia ankiety. Każdy rachmistrz powinien posiadać legitymację.

Legitymacja zawiera - nr legitymacji, imię, nazwisko, teren działania (gmina), okres ważności, podpis i pieczątka Dyrektora US, Pieczęć US, podpis posiadacza, zdjęcie posiadacza, logo CBS). Legitymacja jest ważna z dowodem osobistym.

W celu identyfikacji rachmistrza mogą Państwo zadzwonić do Urzędu Gminy Frysztak do Tomasza Patli, który koordynuje działania rachmistrzów na terenie gminy Frysztak. Informacje uzyskać można w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu: 17 27 77 110 wewnętrzny 321. Inne telefony informacyjne 800 800 800 - bezpłatny z telefonów stacjonarnych lub 22 44 44 777.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz