Droga za milion

Dobra wiadomość dla mieszkańców Glinika Średniego i Górnego. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na modernizację drogi gminnej nr 112154R, czyli drogi koło zakładu mechaniki samochodowej "Tomasz Mikuszewski i s-ka"przez Kamieniec do połączenia z drogą Gogołów – Huta Gogołowska. Najkorzystniejszą ofertę złożyła dębicka firma POLDIM, która wyniosła 955 856,42zł.

Droga o długości 3781m przez pierwsze 253 metry będzie miała szerokość 4m ze stu metrowym chodnikiem z kostki betonowej. Reszta trasy będzie miała szerokość 3 metry i będzie posiadała żwirowe pobocze. Wykonawca zdeklarował się, że wszystkie prace ukończone zostaną do końca lipca tego roku. 

Pieniądze na przebudowę tej drogi w połowie pochodzą z budżetu Gminy Frysztak a w połowie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych tzw. "Schetynówek". Jest to druga droga w naszej gminie przebudowana z wykorzystaniem pieniędzy z tego programu, pierwszą była droga powiatowa Frysztak – Klecie przebudowana w 2009 roku.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz