Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Strażackie potyczki sportowo - pożarnicze

W niedziele 26.08. odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których udział wzięło 26 drużyn. Zawody odbywały się na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Zawody rozgrywane były w 5 kategoriach: − Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (1 drużyna), Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (5 drużyn), C – kobiety powyżej 16 lat (3 drużyny), A2 – mężczyźni od 16 do 18 lat (2 drużyny), A1 – mężczyźni powyżej 16 lat (15 drużyn).

Drużyny startowały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Jak co roku zawody rozpoczęła sztafeta strażacką, w której największą atrakcje stanowiła przeszkoda zwana ścianką, gdzie zgromadziło się najwięcej kibiców, aby oglądać poczynania naszych dzielnych strażaków.

Po sztafetach rozpoczęła się rywalizacja w ćwiczeniach bojowych, jak to z wodą pod dużym ciśnieniem bywa, nie była to łatwa konkurencja dla niektórych drużyn. Na szczęście nasze dzielne ochotniczki z małymi problemami poradziły sobie z ćwiczeniem bojowym.


Końcowa klasyfikacja Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych.
 • w grupie MDP Dziewcząt: I miejsce zajęły OSP Twierdza;
 • w grupie MDP Chłopców: I miejsce OSP Twierdza, II miejsce OSP Pułanki, III miejsce OSP Cieszyna, IV miejsce OSP Kobyle oraz V miejsce OSP Frysztak;
 • w grupie C: I miejsce OSP Twierdza, II miejsce OSP Cieszyna, III miejsce OSP Stępina;
 • w grupie A2: I miejsce OSP Glinik Górny, II miejsce OSP Cieszyna;
 • w grupie A1: I miejsce OSP Twierdza II, II miejsce OSP Gogołów, III miejsce OSP Lubla, IV miejsce OSP Frysztak, V miejsce OSP Kobyle, VI miejsce OSP Glinik Dolny I, VII miejsce OSP Glinik Górny, VIII miejsce OSP Cieszyna, IX miejsce OSP Widacz, X miejsce OSP Glinik Średni, XI miejsce OSP Pułanki, XII miejsce OSP Twierdza I, XIII miejsce OSP Glinik Dolny II, XIV miejsce OSP Stępina oraz XV miejsce OSP Huta Gogołowska.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia na zawodach w przyszłym roku, na które serdecznie zapraszamy. Już wkrótce więcej filmów w naszym kanale youtube, serdecznie zapraszamy

Prześlij komentarz

55 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Organizacja zawodów w skali od 1 do 10 wynosi 2

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla nas liczyła się dobra zabawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Napisze ktoś czasy w poszczególnych konkurencjach ???

  OdpowiedzUsuń
 4. Co takiego Ci się nie podobało?

  OdpowiedzUsuń
 5. Poziom zawodów masakra.Jeżeli nawet drużyna, która ma na swoim wyposażeniu pompę Tohatsu nie potrafi wykonać ćwiczenia bojowego w przyzwoitym czasie (czyt. poniżej 40 sekund)to woła to o pomstę do nieba.
  Jeden raz do roku można się zmobilizować i stanąć godnie w szranki współzawodnictwa i wtedy pokazać kto jest najlepszy, a nie na gębę się opluwać w komentarzach pod artykułami na temat różnych zdarzeń, do których są wzywane OSP z terenu gminy Frysztak.

  Innym te niedzielne zmagania udowodniły, że dobry sprzęt to nie gwarancja sukcesu. Każdy miał równe szanse, pompy były takie same, tak więc trenujcie zwycięzcy, żeby nie było wstydu na powiatowych, bo tam są jednostki, które potrafią wykręcić godne czasy.

  OdpowiedzUsuń
 6. filmiki beznadziejne,zamiast puscic ryk pomp pozarniczych jest obciachowa muzyka z neta masakra

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje do OSP Twierdza mała straż a zgrana za to im wielkie BRAWA śmiali się że mają auto ze złomu nie ważne jakim auto się ma tylko jak się pracuje z młodymi i druhami i przy akcji a nie dyskutuje a nic się nie umie BRAWO.O.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ryk pomp pożarniczych i piski palących się kobiet!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam serdecznie
  Nie chciał by Pan usłyszeć komentarzy w tle, niestety dźwięk nie nadawał się do publikacji.

  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie drużyny musiały się zmobilizować żeby wystartować ale osiągnąć czas poniżej 40s.to ta mobilizacja musiała by trwać kilka miesięcy jak to robi np. OSP Konieczkowa.Na szczęście teraz liczy się tylko szybkość zawodników i co za tym idzie czas poświęcony na treningi a nie czy motopompa tym razem zadziała,a na treningi nie wszyscy mają czas . Gratulacje dla OSP Twierdza !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie to ma znaczenie czy mniej niż 40 czy nie? Zawody to tylko zabawa a naprawdę liczy się to jak Ci strażacy pomagają ludziom :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Człowieku ja nawe 2 w skali 10 nie dam . czyste 1 za organizacje. Zarzad gminny zakpil sobie z zawodów.To powinien być wesoły piknik rodzinny z zabawa dla uczestników jak i widzow. Zero emocji na co zlozylo sie mnustwo czynnikow o ktore organizator nie zadbał. Bylo bardzo słabym sprzętem nagłośnienia kory uległ awri i nie były podawane czasy. Śmiem stwierdzić stypowa atmosfera bez muzyki w tle całych zawodów. Jakiś girl ,Piwko, Kiełbaska ,grochówka dla wszystkich głodomorów. Mały Bufet ( Gdzie to było ?? ). Ale zarząd gminny z tego zakpił i olał cala sytuacje, wisiłek jaki włozył orgnizator byl zerowy!!! i to wola o pomstwe do nieba !!!!! i to nie chodzi o koszty tylko o checi !!! Jesli to czytaja osoby z "góry" niech sie naprawde mocno zastanowia ile mogli, a ile zrobić. na ile procet sie zmotywowali by te zawody naprawde byly dużo dużo bardziej miłe i konfortowe dla widza jak i zawodnkow. !!!

  OdpowiedzUsuń
 13. ".Jeżeli nawet drużyna, która ma na swoim wyposażeniu pompę Tohatsu nie potrafi wykonać ćwiczenia bojowego w przyzwoitym czasie (czyt. poniżej 40 sekund)to woła to o pomstę do nieba."

  Teraz liczą się tylko 2 sprawy. Pierwsza to czas potrzebny na skręcenie ssawnego oraz szybkość biegu startujących. Posiadanie tohatsu na stanie niczego nie zmienia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Piotr musze Ci powiedziec ze sie mylisz, bo mozna zobaczyc wyzej start dziewczyn ze Stepiny i ich "problemy" z moca pompy. Jak jednostka ma pompe na stanie moze pocwiczyc z woda, widza jak szybko woda idzie, czy ciezko utrzymac pradownice itd. Mysle, ze wlasnie o ten aspekt chodzilo osobie z godziny 15:26

  OdpowiedzUsuń
 15. nikt nikomu nie bronil cwiczyc na pompie.... tylko trzeba bylo przyjsc i powiedziec... inne jednostki jakos sobie poradzily....
  tylko ktos juz stwarza problemy!!!
  niestety pod nos nikt nikomu nie bedzie wszystkiego podstawial....

  OdpowiedzUsuń
 16. Ludzie o co wam chodzi?? Przecież było dobrze, była zabawa a to chyba najważniejsze !

  OdpowiedzUsuń
 17. jaka zabawa? Dla mnie te zawody były nudne.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie rozumiem o czym wy mówicie wszyscy startują na takim samym sprzęcie inaczej zawody nieważne pisze regulamin ZGwZwOSPRp a głupota puszczanie wody na pełnych obrotach mało latom jak widać na filmie i rzucanie nimi to sprawa do prokuratury i głupota organizatora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgadzam sie całkowicie a toalety ?? Co to było ?? Organizacji zero, zero !!! Wystarczyło zobaczyć ile ludzi przyszło nic dziwnego jak żadnego festynu niema, na rynku raz na ruski rok ale 22 i wszyscy sie rozchodzą. Dawniej były zawody, całe zaplecze bufet, konkurencje, dla dzieciaków różne atrakcje, i człowiek coś słyszał a teraz !! z głośników tylko brrr brrr. AHA i oczywiście IMPREZA NA STOJAKA nawet pół ławki nie widziałem, młodzi moga stac ale co ze starszymi osobami???? Według mnie najgorsze zawody na jakich byłem pod względem organizacyjnym WSTYD !!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Byczy filmik pierwsza klasa oby wiecej z moim udziałem :) Zawody sa po to zeby sie zabawic. Rywalizacja miedzy jednostkami w taki dnie nie wchodzi w gre!!!!!!!! POZDRAWIEM WSZYSTKICH DRUHÓW :)

  OdpowiedzUsuń
 21. "Piotr musze Ci powiedziec ze sie mylisz, bo mozna zobaczyc wyzej start dziewczyn ze Stepiny i ich "problemy" z moca pompy. Jak jednostka ma pompe na stanie moze pocwiczyc z woda, widza jak szybko woda idzie, czy ciezko utrzymac pradownice itd. Mysle, ze wlasnie o ten aspekt chodzilo osobie z godziny 15:26"

  Każdy mógł przećwiczyć starty z pompą. w sobote pompa stała przez kilka godzin w Kobylu na placu i każdy mógł przećwiczyć. Przez 3 godziny były dwie jednostki. Były też ćwiczenia dla mechaników na pompie i każdy z nich sprawdził co pompa może zrobić a to, że podczas startu dziewczyn mechanik dał obroty na maksa to już jego sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 22. zabawa zabawą a gmina to już taka dziadowania że nawet grosza nagrody nie było ( stare dobre czasy), nie długo mają latarnie w gminie wygasić wszystkie w celach oszczędności bo to że już godzine krócej świecą to za mało.Radze zakupić na jarmarku latarki u ruskich . pozdro

  OdpowiedzUsuń
 23. nawet spoko film

  OdpowiedzUsuń
 24. współczuje tym dziewczyną z bojówki:))

  OdpowiedzUsuń
 25. Wiesz dlaczego nie było imprezy?
  Bo dawniej imprezy robiły poszczególne OSP. Teraz jednak się boją, bo żeby sprzedawać cokolwiek to trzeba mieć kasę fiskalną. A jak nie masz to drżyj żeby ktoś życzliwy nie zadzwonił i podkablował że jest sprzedaż bez kasy. Mandaty sypią spore za taką sprzedaż.

  OdpowiedzUsuń
 26. Wyniki zawodów dostępne są pod adresem:

  http://www.frysztak.pl/wydarzenia/artykuly/WynikiZawodowSport-poz_2012.pdf

  OdpowiedzUsuń
 27. GRATULACJE OSP TWIERDZA, Panowie do dzieła trenujcie trenujcie i jeszcze raz trenujcie zawody Powiatowe 23 wrzesień na stadionie w Połomi, jeżeli chcecie stanąć na podium podam czasy jakie uzyskały najlepsze drużyny dotąd...
  OSP WIŚNIOWA 62 sztafeta bojówka 42
  OSP POŁOMIA 60 sztafeta bojówka 39
  OSP KONIECZKOWA 60 sztafeta bojówka 36 a więc sam osprzęt to zamało. Jak widać trochę trzeba się przyłozyć by pomyśleć o podium, ale to tez ludzie wiec troche mobilizacji i napoewno sie uda

  OdpowiedzUsuń
 28. I pewnie bedzie festyn a nie takie dziadostwo jak we Frysztaku ani gdzie usiasc ani co zjesc i wypic

  OdpowiedzUsuń
 29. Chyba ci się coś kolego pokręciło następne zawody powiatowe w 2013 http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/reg_zaw_sport_poz2011.pdf strona 23 tam przynajmniej było o co walczyć a u nas zaledwie na puchary wystarczyło za 10zł :/

  OdpowiedzUsuń
 30. Wszystko się zgadza. Od tego roku powiatowe co roku w innej gminie. Pewno dziadusie z zarządu gminnego nie pochwalili się wszystkim, że nastąpiły zmiany w powiecie. Zawody w 2013 będą eliminacyjnymi do wojewódzkich i to wtedy trzeba się przyłożyć najbardziej, żeby wygrać. Teraz o pietruszkę, ale też nie do końca.....Prawdziwi mężczyźni walczą dotąd, aż zdrowie nie ogranicza :)

  OdpowiedzUsuń
 31. a mialo byc wiecej filmikow i gdziez one sa ? :D

  OdpowiedzUsuń
 32. Oczywiście po zawodach powiatowych jest przewidziany festyn i wiele wiele atrakcji

  OdpowiedzUsuń
 33. zawsze i wszendzie twierdza górom bedzie

  OdpowiedzUsuń
 34. Jak widzę to w waszej gminie jest ważny festyn i popijawa nie zawody wiocha boi się pobawić poza miejscem zamieszkania bo bez mamuśki się straci śmiech marnoty.

  OdpowiedzUsuń
 35. Tak, odkad zmieniono zarzad na stadionie to nic sie nie dzieje kicha! wszystko zeby tylko zapelnic statystyki w papierach ze dzialaja .
  Po co nam ten piekny stadion skoro nie ma trybun dla kibicow ,co kibice maja sobie usiasc na placu widokowym pod plebania z lornetkami?
  Moze ktos z zarzadu stadionu zechce wytlumaczyc co tam sie dzieje bo pensyjki to maja z naszych podatkow Wystarczy popatrzyc na Wisniowa az milo tam pojechac na festyn .
  Panowie kierownicy tak jak ja mysli 90% mieszkancow naszej gminy

  OdpowiedzUsuń
 36. Dziadostwo Dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo w naszej Gminie "frysztak" Organizacja zawodów była najgorsza.
  A wójt to by przynajmniej z pierwsze miejsce nagrodził w dogodny sposób druhów i druhny,a nie pucharem za 10zł.

  PS.Nie jestem z Twierdzy bo to oni byli górą,ale zasłużyli sobie na to,ponieważ ciężko trenowali.

  OdpowiedzUsuń
 37. Dlaczego musimy jezdzic do innych wioch zeby sie zabawic ? odpowiedz jest prosta :bo sie nowy stadion zniszczy ,teraz to jest wlasnosc prywatna i ma byc cisza
  Strefa Ciszy na Stadionie i datego nie ma imprez masowych o sprzataniu po imprezach nie wspomne kto to zrobi jak ci co tam pracuja to sami pracownicy umyslowi

  OdpowiedzUsuń
 38. panowie bez zachwytu dla konieczkowej bo oni to na tych powiatowych będą słabi bo dopiero w 2013 na eliminacyjnych będą walczyc mysle ze sztafeta będzie na eliminacyjnych oczywiscie jakies przyzwoite 55 sek a bojówka to minimum 34 sek wiec trenujcie by za rok zblizyc sie do tych czasów pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 39. Panowie bez zachwytu dla konieczkowej bo na powiatowych to będą słabi bo dopiero na eliminacyjne w 2013 będą walczyc a z drugiej strony po co zeby na
  powiecie dostac puchar za 10 zł jak w 2011 nasze władze powiatowe mają to gdzies jakies zawowdy lepiej przeznaczyc pieniądze dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 40. Uważam, że ten dzień strażacki powinno się zlikwidować ze względu na brak kultury wśród strażaków. Jeżeli coś pojawi się na temat straży pożarnej odrazu pojawia się obrażanie. Sami to organizujecie i macie pretensje żeście sobie imprezy nie zorganizowali. Wasz budżet, wasza organizacja a macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Straż pożarna ochotnicza to jest jakaś masakra do likwidacji. Mam nadzieje że was szybko zlikwidują.

  OdpowiedzUsuń
 41. Wydaje mi się, że utrzymanie tych wszystkich samochodów przerasta wartość i kulturę tych strażaków. Strażacy maja pretensje że sobie ławek nie załatwili ha ha ha ha koń by się uśmiał.

  OdpowiedzUsuń
 42. Apeluję do Wójta naprawdę ochotnicza straż pożarna powinna zostać zlikwidowana. Większość postów dotyczy braku festynu. Strażaków nie interesuje ratowanie życia tylko popijawa. Oni nie chcą służyć społeczności oni chcą się bawić i opić !!!! FAKTYCZNIE WSTYD

  OdpowiedzUsuń
 43. Ciekaw jestem za czyje pieniądze zakupiono samochody bojowe, zorganizowano zawody i za czyje pieniądze przez cały rok utrzymuje się gminną OSP Panowi troszeczkę pokory. Gdyby was nie było budżet w gminie mógłby zostać przeznaczony na biedne rodziny lub chore dzieci a tak to jest co roku marnowany na ludzi których interesuje popijawa.

  OdpowiedzUsuń
 44. Człowieku to wójt jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo ludzi w Gminie strażacy OSP są tylko narzędziami w jego rękach, a jeśli nie będą mieli odpowiedniego sprzętu to nie będą mogli pomagać ludziom, na gminę frysztak nie ma na razie co liczyć i żadna jednostka nie liczy... trzeba własnej ingerencji w to co się robi i środków uzyskanych od sponsorów ponieważ co roku ten budżet jest ucinany, skoro chcesz coś obcinać to obetnij tym którzy w tej Gminie i innych instytucjach pracują. A pieniądze które idą na OSP idą całkiem z innej beczki niż na biednych...Kolejna sprawa kolego to gdy by nie było OSP to pożary i wszystkie inne miejscowe zagrożenia by całkiem inaczej wyglądały PSP dobrze o tym wie że OSP odwala za nich niekiedy ciężką robotę i to za darmo. W PSP Strzyzow jest 4 samochody z łączną ilością wody ok. 9000l a na gminie jest 9 beczek i każda ma na sobie przynajmniej 2300l wody. Powiat liczy ok. 503 km² więc pomyśl co by było jak by dwa zdarzenia wystąpiły o tej samej godzinie w dwóch krańcowych miejscach ??? i nie było by OSP .... zacznij myśleć zanim coś napiszesz. Myślę że widać które jednostki się starają coś robić i działać ale jestem też za tym że te jednostki które nie w skali roku wyjeżdżają tylko na zawody powinny zostać zlikwidowane...

  OdpowiedzUsuń
 45. Ludzie!!! Takie posty z pretensjami pisze kilka osób i nawet nie wiadomo czy są strażakami a reszta już najeżdża na OSP.
  Od razu oczernia się całą straż, albo jak w innych przypadkach inne grupy ludzi. Jak impreza była w Gogołowie to Ci "malkontenci" na Gogołów, jak będzie gdzieś indziej to też będą narzekać. To jest zapewne stała grupa może z 20 osób a wszyscy od razu generalizują i utożsamiają to z całą grupą lub miejscowością.
  Mam nadzieje że takie podburzanie czytających forum nie jest robione specjalnie żeby było więcej odwiedzin tej strony.

  OdpowiedzUsuń
 46. cokolwiek by nie zrobił dla strażaków to narzekają. Na Straż idą ogromne pieniądze a wam jest ciągle źle. Nam Strażacy "narzekacze" nie są potrzebni. Chcecie się opić i najeść to idźcie do knajpy a nie na zawody ......

  OdpowiedzUsuń
 47. Straż na co dzień nic nie roni raz na ruski rok jedzie do pomocy a ich usługi są wątpliwej jakości. Natomiast narzekają najbardziej ze wszystkich. Obciach, kicha i wstyd na cały powiat.

  OdpowiedzUsuń
 48. Gdyby pożar był w dwóch różnych miejscowościach to nasi strażacy pobiliby się która jednostka jest ważniejsza i więcej umie oraz która bardziej jest dotowana oraz mieliby pretensje, że nie ma co jeść i pić na pożarach. Myślę, że w tym czasie wszystko doszczętnie by spłonęło !

  OdpowiedzUsuń
 49. Widzę że piszecie od rzeczy no ale to świadczy tylko i wyłącznie o waszej zawiści, przekłamaniu w którym żyjecie z pokolenia na pokolenie i oczywiście o braku znajomości procedur. Najlepiej usiąść przed komputerem i pisać ... to nic nie kosztuje anonimowe obrzucanie błotem ludzi, proszę bardzo podpisz się z imienia nazwiska to wiele ludzi zawita w twoich progach i wytłumaczy ci kilka rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 50. Widze że tylko we frysztaku pisze się takie głupoty !!! Żenada aż wstyd że człowiek w tej gminie mieszka i to wszystko czyta !!!!

  OdpowiedzUsuń
 51. Jak bym był wójtem w tej gminie i to czytał zostawił bym i finansował 4 OSP a reszta olał jak chcą niech się utrzymują sama albo koniec na tych parę wyjazdów rocznie to zupełnie wystarczy w innych gminach jest po 300-400 działań a OSP ma po 100 wyjazdów i nikt nie pisze głupich rzeczy.A po drugie dlaczego na zawodach z OSP sędziują to jest obowiązek KM PSP taka jest ustawa podpisana z K G PSP a Zw G OSP i żadnej łaski darmozjady nie robią tak jest w całej Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 52. POTWIERDZAM z nieoficiajlnego źródła OSP Konieczkowa wystawia rezerwowy skład do zawodów powiatowych

  OdpowiedzUsuń
 53. Szanowne Panie, szanowni Panowie, czytając Wasze komentarze to dostaje gęsiej skórki. Co to za ptak co kala własne gniazdo. Jak widać to gmina Frysztak ma na swoim stanie kilka takich ptaków którym należy przyciąć lotki aby zniżyły swój lot.
  Zachęcam tych wszystkich opluwaczy do podkasania rękawów podczas organizowania masowych imprez typu zawody pożarnicze czy inne aby włączyli się w ich przygotowania, pomagając strażakom lub innym organizatorom dając dobry przykład do podniesienia poziomu organizowanych imprez w gminie Frysztak. Wówczas wszyscy będą mogli gdzieś usiąść, posłuchać ryku motopomp a w tle nagłośnienia słuchać dobrej muzy.
  Przecież strażacy to nie napis na dropsach, Oni nie zawsze mają czas na to aby podstawić każdemu pyszałkowi stołek pod d..ę aby ten wygodnie mógł się usadowić. Pokaż Opluwaczu na co cię stać zorganizuj się i zrób dobrą imprezę dla strażaków, a Oni na pewno podziękują za miłą i sympatyczną imprezę, a w dodatku pomogą w jej organizowaniu. Ty daj tylko przykład swojego zaangażowania i nie stawiaj więcej wymogów.
  To było by na tyle.
  Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia na następnej imprezie zorganizowanej przez wymagających ptaków.

  OdpowiedzUsuń
 54. Ostatni komentarz !!! Ktoś z jajami napisał i bardzo mądrze popieram w 100%. Z resztą tylko w Naszej Gminie są tak zwane Wymagające Ptaki w sumie ja też bym chciał chociaż nie jestem strażakiem a żeby takowy super dziamiący ptaszek zorganizował miłą i sympatyczną impreze ot to na cel nawet charytatywny. PS. Z chęcią Ptasiunie Wymagające Wam POMOGĘ zrobie WAM Ł A W K I :D za freee

  OdpowiedzUsuń
 55. MAMY W POWIECIE NOWY REKORD w bojówce 35,6 do roboty Panowie ps stwórzmy drużynę z Wymagających Ptaszków

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad