Potrącenie pieszej!

Dziś około godziny 13:35 w miejscowości Frysztak na drodze wojewódzkiej nr 988 doszło do potrącenia kilkunastoletniej pieszej. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzieliła służba medyczna z pobliskiej przychodni zdrowia a następnie została przewieziona do szpitala w Jaśle. Policja ustalała okoliczności wypadku. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane OSP Frysztak oraz PSP Strzyżów. Ruch wahadłowy trwał około dwie godziny.
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

19 - ilość komentarzy :

 1. Chodnik!!!
  Tam jest naprawdę potrzebny,zwłaszcza że powstaje Biedronka i prawdopodobnie ruch pieszych się zwiększy.
  Panwie Wójcie ,ta inwestycja jest naprawdę potrzebna.O wiele ważniejsza od drogi pod górę dla jakichś wiejskich kacyków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodnik w tamtym miejscu jest akurat bardzo potrzebny, ale akurat w przypadku tego zdarzenia nic by nie zmienił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego ma budować wójt to droga wojewódzka to buduje województwo na powiatowej powiat ale oni się nauczyli kasa do nich na premie a niech budują biedne gminy zablokować parę razy drogi to może coś darmozjady zrobią,

  OdpowiedzUsuń
 4. Dołączam się do postów powyżej, że tam aż prosi się o chodnik. Pieniądze, które idą np. na coraz bardziej bezsensowne i nudne Dni Frysztaka, mogłyby być przeznaczone właśnie na tą, jakże potrzebną inwestycję!

  OdpowiedzUsuń
 5. kilka trupow juz ma ten odcinek drogi zaliczonych.chodnik?ech tam...my smietanka jezdzimy samochodami:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bezwzględnie tam powinien być chodnik
  oraz barierki bo tam będzie Centrum
  Handlowe!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ludzie to jes droga wojewódzka i nic samorząd naszej gminy nie zrobi. Nie można pieniedzy gminnych przeznaczyć na inwestycje wojewody. Prawo się kłania do poczytania. Jeżeli gminy bedą budować drogi i chodniki wojewódzkie to będzie koniec samorządów gminnych. Trzeba Pisać do Wojewody, o to że mamy niebezpieczne drogi. Pisanie tu nic nie zmieni. Trzeba wejść na stronę wojewódzką i napidsac i m że zajmują się tylko tym co jest bliżej Rzeszowa a nami nikt sie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ci którzy chcą tam chodnik za gminne pieniądze których nie ma zresztą to po prostu zwykli napinacze którzy nic nie wiedzą a mówią tylko po to żeby mówić!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ma być chodnik i reszta nas nie obchodzi!!

  OdpowiedzUsuń
 10. W Czudcu na podobnej drodze głównej doszło do tragedii i dopiero po tym co się tam wydarzyło raczyli chodniki robić. Wcześniej zdarzały się tam stłuczki czy potrącenia. Nie chcę krakać, ale takie są fakty po tragedii nagle chodniki po kilkadziesiąt metrów dało się zrobić... A we Frysztaku z tego co wiem starania o te chodniki trwają już lata i końca nie widać. Tak jak pisano wyżej zarzuty jakiekolwiek trzeba mieć do Wojewody, bo to jego działka. Delikatesy Centrum - ruch, przystanek autobusowy - ruch, Przychodnia Zdrowia - ruch a teraz jeszcze dojdzie kolejny ruch - Biedronka. Strach pomyśleć co tam się będzie działo bez chodników a priorytet moim zdaniem to wreszcie przejście dla pieszych, bo to przy schodkach do góry które prowadzi do Centrum Frysztaka jest kompletnie bez sensu mały tam ruch i te pasy tam są zupełnie niepotrzebne poza tym tak wszystko widać zarówno piesi jak i kierowcy widzą wszystko i te pasy tam są zbędne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Koło hurtowni Matyka prosze zrobic hodnik !!!! Bo juz tam byly dwa wypadki i w dwoch potrącono dziewczynke a nie na drodze polnej jakiej tam !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Droga wojewódzka należy do samorządu województwa Podkarpackiego, więc wojewoda nie ma nic do rzeczy. Wojewoda jest przedstawicielem urzędu centralnego na województwo a odpowiedzialnym za samorząd poszczególnych województw są marszałkowie z sejmikiem wojewódzkim. Tak jak za powiat odpowiada starosta ze swoim sejmikiem. Za przebudowę dróg czy budowę chodników koło nich odpowiadają odpowiednie zarządy, czyli za powiatowe Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie czy za wojewódzkie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jednak nie od dziś wiadomo i jest to już powszechnie stosowana praktyka, że do wszelkich inwestycji niestety dokładają się odpowiednie gminy. Nasza gmina dołożyła się do przebudowy drogi powiatowej, prowadzącej na Klecie w 2009 i dołożyła się do mostu na Wisłoku w Kobylu w 2010. Tak samo nasza gmina dołożyła się do budowy chodników w Pułankach i Twierdzy przy drodze wojewódzkiej. Z tego co pamiętam również do chodnika w Cieszynie, który powstanie przy drodze wojewódzkiej też nasza gmina się dołoży/dołożyła. Kiedyś nasi radni coś przebąkiwali o chodniku koło Centrum, ale co z tego wyszło to nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
 13. O wreszcie OSP Frysztak wyjechał do zdarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wie może ktoś jak zdrowie poszkodowanej?

  OdpowiedzUsuń
 15. W mojej miejscowości powstały dwa markety Biedronka i Centrum i dofinansowały do chodnika jeden i drugi po 100m i przejście światła jest bezpiecznie tak mieli w umowie przy zakupie i pozwoleniu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zarządca drogi może postawić warunki przy tworzeniu nowych zjazdów z jego drogi. Tu już są istniejące zjazdy, więc nie mogą niczego wymóc.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ma zlamany obojczyk ,wstrzasnienie mózgu tyle wiem

  OdpowiedzUsuń
 18. A moze by zrobic sciezke rowerowom na tym odcinku?Unia daje na takie inwestycje.Bedzie szybciej bezpieczniej i zdrowiej:) Zlozyc wniosek i gotowe panowie z gminy,a wszyscy beda zadowoleni i Frysztak nowoczesny:)

  OdpowiedzUsuń