Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Kolejny sukces frysztackich gimnazjalistów! Wywalczyli tytuł FINALISTY SZKOŁY DIALOGU.

15 stycznia 2014r. w Teatrze Wielkim w Warszawie, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, odbyła się uroczysta Gala Szkoły Dialogu 2013r. Gimnazjum z Frysztaka już po raz kolejny wzięło udział w projekcie Szkoły Dialogu, propagującym poznawanie i upamiętnianie kultury polsko – żydowskiej miast i miasteczek polskich.
W tym roku szkolne prace w projekcie podjęli uczniowie klasy Ia wraz wychowawczynią J. Menduś. Pierwszoklasiści świetnie wywiązali się z tego zadania i zdobyli wyróżnienie, otrzymując tytuł FINALISTY w tym konkursie.

Jednocześnie Gimnazjum Publiczne we Frysztaku otrzymało tytuł Szkoły Dialogu 2013r. To już drugi taki tytuł na koncie frysztackiego Gimnazjum.

Młodzież wykonała spacerownik „Śladami frysztakich Żydów” - pobierz - kliknij tu ! który prowadzi po różnych miejscach Frysztaka, a każde z nich w jakiś sposób łączy się z przeszłością żydowskich mieszkańców. Całość jest dostępna na stronie gimnazjum w linku Szkoła Dialogu - kliknij tu !

Tegoroczną Galę uświetniły takie osoby jak Władysław Bartoszewski – Sekretarz stanu, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, pani Irena Lipowicz - Rzecznik Praw obywatelskich, Stephen Mull – Ambasador USA w Polsce, Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski i wielu innych. Wyjątkowy charakter tej Gali nadało samo miejsce – Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Wyjazd pierwszaków na Galę był możliwy dzięki wsparciu wójta naszej gminy pana Jana Ziarnika, za co serdecznie dziękujemy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad