Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Kraszewski - komputery dla bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku uczestniczy w Programie „Kraszewski. Komputery dla bibliotek.” Biblioteka znalazła się wśród 99 bibliotek, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i otrzymała kwotę dofinansowania – 11 818 zł. na projekt pod nazwą „Informatyzacja Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku”. Całość kwoty została przeznaczona na zakup 5 zestawów  komputerowych, serwera i routera. Sprzęt komputerowy zakupiono dzięki dofinansowaniu z programu dotacyjnego Instytutu Książki.

W ramach projektu w ciągu 2 lat planuje się poprawę infrastruktury informatycznej Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku oraz Filii Bibliotecznych w Cieszynie, Gogołowie, Lubli i Stępinie.

Po zakończeniu realizacji projektu użytkownicy bibliotek będą mogli korzystać ze zbiorów bibliotecznych on-line. Wszystkie biblioteki będą pracowały na zintegrowanym systemie bibliotecznym MAK+. Wypożyczalnie będą opierały się na technologii kodów kreskowych. Czytelnicy poprzez elektroniczny katalog będą mieli możliwość przeglądania baz danych naszych placówek bibliotecznych jak i innych bibliotek w Polsce. Realizacja projektu podniesie standard i atrakcyjność biblioteki  a zakupiony sprzęt wzbogaci ofertę edukacyjną i informacyjną biblioteki.

Internet dofinansowany z Programu Orange dla bibliotek umożliwi korzystającym użytkownikom naszych bibliotek na szybki i bezpłatny dostęp do informacji.

Nazwa programu nawiązuje do Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego – ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i obchodzonego w roku 2012.
Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) – polski pisarz, publicysta, wydawca, krytyk literacki, historyk, działacz społeczny i polityczny. Jego twórczość wywarła trwały wpływ na kulturę i literaturę polską.

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. I to jest to.Odpowiedni Ludzie na odpowiednich stanowiskach.Trzeba nam wielu takich

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad