Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1 - 8 czerwca 2014 r. Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” po raz trzynasty organizuje Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ph. „Czytanie – mądra rzecz!" W ramach te akcji Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku zaprasza dzieci na spotkanie autorskie z Niną Opic  - autorką książek dla dzieci, poetką, wykładowcą, psychoterapeutką w dniu 5 czerwca (czwartek) 2014 r. o godz. 9.00.

Autorka, już od najmłodszych lat dzieliła się z innymi, swym talentem pisarskim. Pisała do czasopism młodzieżowych: Na Przełaj, Świat Młodych, Płomyczek. Współpracowała także, z wieloma periodykami, publikując swe felietony, m.in : Prometej, Glos Nauczycielski, Nowiny Rzeszowskie, Podkarpacie, Nowiny, Super Nowości, Przedszkolak i Mamo to ja. Obecnie swoje opowiadania umieszcza w miesięczniku Nasz Dom-Rzeszów - Dzieciom-Pluszak, „ Echo Rzeszowa”.. Jest autorką zbioru opowiadań dla dzieci : Bajeczki do poduszeczki nad brzegiem Wisłoka i tomików poezji: Wiersze o Rzeszowie, Drogowskazy, Jej słowo i Bliźniemu swemu. Współautorka książki: Rzeszowianie o sobie i swoim mieście oraz Ojciec święty i ja. Nagradzana w wielu konkursach m.in. za Opowieść Biedronki Balbiny, w 2005 r., otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na „Najpiękniejszą Bajkę”, a w 2006 r., za utwór A Wisłok sobie płynie, dostała wyróżnienie, w konkursie prozatorskim : „Jeden Utwór o Rzeszowie”. Jako jedyna przedstawicielka Podkarpacia,brała udział w Międzynarodowym Konkursie Poezji. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to jedna z form akcji zainicjowanej przez Fundację ABC XXI pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom”, mająca na celu wszechstronny rozwój dziecka. Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.(...)

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad