„Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię”

Za nami kolejny, XIV Dzień Papieski, obchodzony w tym roku 12 X pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie.”
Tegoroczna kwesta harcerzy z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie przebiegła w sposób harmonijny i efektywny. Działająca grupa harcerzy ze sztabu nr 65 bardzo odpowiedzialnie i prężnie podeszła do powierzonych im zadań. Kwestowaliśmy pod centrami handlowymi – pod Biedronką we Frysztaku, MPM-em w Lubli, na rynku we Frysztaku oraz, za zgodą dyrektorów, w dwóch szkołach na terenie gminy Frysztak. Zbieraliśmy datki do 9 puszek kwestarskich. Zgromadziliśmy łącznie 614zł i 0,80 groszy. Spotkaliśmy się z dużą ofiarnością ludzi, życzliwością i zrozumieniem. Jesteśmy zadowoleni, gdyż zebraliśmy znacznie więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Odwiedziliśmy dwie szkoły – z Gogołowa i Lubli. Bardzo dziękujemy  Pani dyrektor Zespołu Szkół w Lubli – Annie Sztelidze oraz dyrektorowi z Zespołu Szkół w Gogołowie – Panu Krzysztofowi Niekowalowi, pracownikom szkół oraz całej społeczności uczniowskiej za przyłączenie się do naszej akcji.

Tegoroczną kwestę poprzedziliśmy udziałem delegacji naszej szkoły w XIV Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze w dniach 8 i 9 października. Niektórzy z kwestujących to uczniowie klasy III gimnazjum, w tym roku kończą ostatni etap edukacji w naszej szkole. Z dużym oddaniem przez ostatnie lata włączali się w zbiórkę publiczną, za co jestem im bardzo wdzięczna. Niewątpliwie pozostawili już ślady swoich stóp w kronice szkolnej i sercach wielu ludzi. Cieszy fakt, że mają godnych następców. Mam nadzieję, że za rok również przyczynimy się do realizacji marzeń edukacyjnych wielu młodych ludzi, których ograniczają środki finansowe.
W imieniu rzeszy stypendystów, dyrektora ZS w Stępinie – Pana Janusza Zarszyńskiego i swoim serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy za tę pomoc.

Pełnomocnik d/s zbiórki
Anna Maraj

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz