Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

PAMIĘTAJĄC O HISTORII POPRZEZ TRADYCJE DO WSPÓŁCZESNOŚCI – PONAD 100 ZAWODNIKÓW W III BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu 9 listopada 2014 r. na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się „III Bieg Niepodległości”. W imprezie udział wzięło 102 zawodników, którzy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych. Celem zawodów było UPAMIĘTNIENIE 96 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.


Sportowa forma obchodów tak ważnego wydarzenia to nie tylko aspekt historyczny ale  także integracja lokalnego społeczeństwa i wdrażanie do aktywnego wypoczynku. Tegoroczna impreza odbyła się przy udziale osób, które chciały na sportowo upamiętnić bohaterów walczących o niepodległość oraz spędzić na sportowo piękną listopadową niedzielę.  Wśród uczestników  znalazły się dzieci z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe. Duża część zawodników to uczniowie szkół z terenu gminy Frysztak. Swoją obecność licznie zaznaczyli także uczniowie klas sportowych.


Tak udany bieg odbył się dzięki zaangażowaniu  ludzi ceniących sobie patriotyczne wychowanie, tradycje i zdrowy styl życia.  Biegi w poszczególnych kategoriach były z jednej strony bardzo zacięte pokazując uczciwą sportową walkę, a z drugiej przedstawiały ważniejsze przesłanie biegu jakim jest Wolność i Niepodległość.


Gratulujemy zwycięzcom oraz  wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji.  Bardzo się cieszymy, że ten bieg upamiętniający jedną z ważniejszych dat w dziejach Polski zrzeszył tylu biegaczy. Bóg, Honor, Ojczyzna, Pamięć i Patriotyzm, są wartościami zawsze aktualnymi z których każdy z nas powinien być dumnym i przekazywać kolejnym pokoleniom, a poprzez historię Polski i tradycje docieramy do współczesności i wartości obecnego pokolenia, które przekaże je dalej.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i spędzili z nami niedzielne popołudnie. Podziękowania kierujemy także  do dyrektorów i  nauczycieli szkół z terenu gminy Frysztak za pomoc w rozpropagowaniu biegu.
Więcej zdjęć na stronie organizatora - kliknij tu 
Opracowanie:
Marek Armata 

Frysztak24 patronował medialnie imprezie: 

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad