Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"KAMIENNE HERBY" NOWY SZLAK TURYSTYCZNY W GMINIE FRYSZTAKGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku wraz z „Ziemią Frysztacką” Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju rozpoczęli działania nad opracowaniem i wyznaczeniem nowego szlaku turystycznego prowadzącego od GOSiRu do Rezerwatu Przyrody „Herby” po stronie Pogórza Dynowskiego.
W nowo przygotowywanym szlaku szczególną rolę odgrywać będzie miejscowość Kobyle ponieważ większość trasy prowadzić będzie właśnie przez to sołectwo.

Strategicznym elementem wdrożenia szlaku do oferty turystycznej gminy jest możliwość zaparkowania samochodów wraz z wynajęciem noclegów w Ośrodku Sportu i byłej szkole w Kobylu.

Szlak uwzględniał będzie wszystkie istotne rzeczy niezbędne do uprawiania turystyki pieszej. Nie zapomnimy o pomniku postawionym z okazji 10-lecia Odrodzenia Polski, miejscach widokowych, lokalnych rękodzielnikach i gospodarstwach agroturystycznych. Ważnym elementem j trasy jest możliwość zrobienia zakupów w sklepie spożywczym przy Domu Ludowym. Całość trasy upiększy rzeka Wisłok wraz z możliwością przygotowania ogniska na placu strażackim w Kobylu.

Pierwsze prace rozpoczęto 27.02.2016 r. Podczas tego dnia organizatorzy pokonali trasę i wyznaczyli potencjalny przebieg szlaku. Choć do ukończenia działań zostało jeszcze dużo pracy to już zaplanowano pierwsze oficjalne pokonanie szlaku, które nastąpi jeszcze przed wakacjami 2016 r.

„Kamienne Herby” będą pierwszym szlakiem który prowadził będzie z gminy Frysztak i zostanie włączony do niebieskiej trasy prowadzącej od Jazowej do Odrzykonia. Mało kto wie, że szlak Jazowa - Odrzykoń jest jednym z najstarszych szlaków w Polsce. Nowy szlak, który poprowadzi z Frysztaka został przemyślany w taki sposób aby mieszkańcy naszej gminy oraz turyści przebywający na wypoczynku mogli pokonać trasę w różnych konfiguracjach i o różnym stopniu trudności. Przykładowa tras wiodła będzie: Frysztak – Kobyle – „Herby: – Kobyle – Frysztak lub Frysztak – Kobyle – Herby – Odrzykoń

Trasy będą systematycznie rozbudowywane w które będą włączane kolejne atrakcyjne turystycznie tereny gminy Frysztak.
Zapraszamy do współpracy! Marek Armata kontakt: tel. 503-300-552, e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl

Patron medialny: Frysztak24

Opracowanie
Marek Armata


Prześlij komentarz

3 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Super trasa polecamy. W ciągu najbliższych 4 miesięcy oddamy szlak dla turystów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w oznaczaniu lub promocji szlaku. Mile widziane są także osoby, które znają ciekawe zakątki planowanej trasy.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 3. " ważnym elementem trasy jest możliwość zrobienia zakupów w sklepie spożywczym przy Domu Ludowym " chwali trasę pan Marek Armata. Tak Panie Marku - sklep spożywczy ściągnie masę turystów, z Warszawy będą przyjeżdżać jak się dowiedzą jakie dla nich atrakcje szykujecie.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad