Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

V OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY - WISŁOK 2016 OFICJALNIE ZAKOŃCZONY - (FILM I FOTO)


Kajakowy weekend nad Wisłokiem rozpoczął się tradycyjnie w piątek wczesnym popołudniem. Baza noclegowa "Gór Wolności" w Kobylu po raz kolejny wypełniła się pasjonatami kajaków, miłośnikami przyrody oraz entuzjastami aktywnego wypoczynku. 15 kwietnia 2016 r. nieduża gmina jaką jest Frysztak rozpoczęła piątą edycję kajakowej przygody. Był to rekordowy spływ ponieważ w piątej edycji udział wzięło ponad 150 kajakarek i kajakarzy z różnych regionów Polski oraz sympatyków tej dyscypliny sportu z zagranicy. Gościliśmy także przedstawicielkę Polskiego Związku Kajakowego Panią Utę Kühn oraz wielu kajakarzy zasłużonych w rozwoj tej dyscypliny sportu i turystyki.Po dniu przygotowań, sprawdzeniu procedur i przeglądnięciu sprzętu przyszedł czas na pokonanie pierwszego etapu prowadzącego z Krosna do Frysztaka (sobota 15.04.2016 r) 31 km.
Tak jak w latach ubiegłych spływ rozpaczał się powitaniem gości przez Komandora Pana Dawida Marka oraz  przemówieniami V-ce Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisława Barana i Wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika. Przed wejściem do kajaków aspekty bezpieczeństwa omówił Pan Mariusz Sikora, a regulamin wyścigu  przedstawił sędzia główny Pan Jan Bielecki.


Dokładnie o godz. 10:15 Wisłok niósł pierwsze kajaki do wyznaczonego celu. Piękna pogoda sprawiła, że pokonanie etapu z Krosna do Frysztaka było prawdziwą przyjemnością, a wartki i wysoki nurt rzeki doprowadził pierwsze kajaki do mety przy moście w Kobylu już, przed godz. 13:00. Na kajakarzy czekał ciepły posiłek przygotowany przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Frysztaku-kliknij tu 

Kolejną atrakcją czekającą na uczestników była możliwość zwiedzania Zespołu Schronu Kolejowego Stępina – Cieszyna. Na zakończenie dnia organizatorzy zaprosili uczestników do udziału w biesiadzie kajakowej, która odbyła się przy Domu Ludowym w Kobylu. Nasi goście mieli okazję także skosztować swojskiego jada przygotowanego przez lokalnych wytwórców.


POBYT W GMINIE FRYSZTAK:
Kajakarze mieli do dyspozycji dwie bazy noclegowe:
Baza "Wśród Gór Wolności" GOSiR Frysztak– kliknij tu 
Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa GOSiR Frysztak – kliknij tu 
Żywienie przygotował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - kliknij
Swojskie jadło zapewnił Pan Andrzej z Glinika Górnego.
Dom Ludowy i drewno na ognisko udostępnił radny wsi Kobyle Pan Kazimierz Drygaś
Zwiedzanie Zespołu Schronu Kolejowego przygotował Pan Maciej Piekoś - kliknij
Transport kajakarzy po gminie Frysztak zapewnił przewoźnik Marcz-Trans -kliknij
Transport dla kajakarzy osady Frysztak zapewnił Pan Zbigniew Dominik - kliknij
Patron medialny - FRYSZTAK24 Pan Wojciech Patla - kliknij

Frysztak/Kobyle                                                                       Strzyżów 

Niedziela 16.04.2016 r. była początkiem drugiego etapu na trasie Frysztak – Strzyżów 19 km i zarazem dniem kończącym piątą edycję Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego – Wisłok 2016. 
Tegoroczne zakończenie odbyło się w Domu Kultury Sokół w Strzyżowie gdzie uczestnicy zawodów kajakowych  otrzymali medale i nagrody, a wszyscy uczestnicy spływu upominki. Nie zabrakło także przemówień i wzajemnych podziękowań.

W tegorocznym spływie bardzo dobrze wypadła ekipa z Frysztaka zdobywając drużynowo III miejsce. Ponadto dwie osady zajęły indywidualnie srebrne medale.
Kamila Płonka i Damian Sokołowski II miejsce w kategorii mixt.
Tomasz Stadnicki i Michał Chmura II miejsce w kategorii M2
Oczywiście na drużynowe podium zasłużyli wszyscy kajakarze biorący udział w spływie, którzy startowali pod egidą Frysztaka. Oficjalne wyniki będzie można zobaczyć już wkrótce nas stronie  Fundacji Kajakowej: Tołhaj G.D.K. - kliknij tu 
W imieniu osady z Frysztaka gratulujemy wyników i dziękujemy za sportową rywalizację.

Wisłok zapewnił przygodę i dobrą zabawę oraz kolejny raz udowodnił, że jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki kajakowej. Bardzo się cieszymy, że wodny szlak każdego roku staje się coraz bardziej popularny. Dopełnieniem imprezy była wspaniała pogoda i dobre humory uczestników.Patron Medialny Frysztak24 Pan Wojciech Patla - kliknij tu

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i wspaniałą atmosferę. Podziękowania kierujemy także do Fundacji Kajakowej Tołhaj za doskonałą współpracę i organizacje spływu.
WIĘCEJ NA STRONIE www.gosir.frysztak.pl - kliknij tu 
Opracowanie
Marek Armata


Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Było naprawdę super, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok ;-)

    Marek Armata

    OdpowiedzUsuń
  2. Po oddaniu do użytku ścieżki spacerowej "Kamienne Herby" rozpoczniemy przygotowania do utworzenia szlaku kajakowego.

    Odpowiedz

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad