Dożynki 2017 we Frysztaku

15 sierpnia w naszej gminie tradycyjnie obchodzimy Święto Plonów zwane potocznie dożynkami. W tym roku uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP we Frysztaku. 

Podczas mszy ks. proboszcz Bogusław Bogaczewicz poświęcił bukiety z ziół, kłosów i kwiatów oraz wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne miejscowości. 

Następnie orszaki dożynkowe udały się na stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości: prezentacja wieńców dożynkowych, występ Zespołu Ludowego Twierdzanie oraz Zespołu Śpiewaczego Gogołowianie, jarmark rozmaitości, poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Frysztak.

Wieczorem na zakończenie święta planów mieszkańcy tańczyli na zabawie ludowej, festynie zorganizowanym by uczcić tegoroczne dożynki.

Organizatorami tegorocznego święta ponów byli: Wójt Gminy Frysztak, GOK, Parafia Frysztak.
Współorganizatorami byli: GOSiR, GZK oraz Gminna Rada Kobiet.

Więcej zdjęć znajdą Państwo w naszej Galerii - link, kliknij tu.
Podziękowania dla Pani Joanny Pasek za zdjęcia oraz informacje o tegorocznym święcie plonów.
Filmy z dożynek wkrótce na naszym kanale Youtube - link, kliknij tu i stronie Frysztak24.pl

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz