Nowe boisko do piłki siatkowej w miejscowości Cieszyna

Gmina Frysztak wraz z Sołecką Grupą Odnowy Wsi Cieszyna zrealizowała zadanie pn. "Budowa boiska do piłki siatkowej" w miejscowości Cieszyna dofinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.
W/w zadanie jest zgodne z zapisami zawartymi w "Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Cieszyna".

Dzięki zrealizowanej inwestycji będzie możliwość przeprowadzenia treningów, rozgrywanie towarzyskich turniejów i lokalnych rozgrywek piłki siatkowej. Powstałe miejsce pozwoli rozwijać swoje umiejętności i talenty sportowe, a także aktywnie spędzać wolny czas. Celem projektu jest stworzenie trwałego i nowoczesnego boiska do piłki siatkowej, które umożliwi równy dostęp do aktywnego wypoczynku.

W ramach zadania wykonano roboty ziemne, nawierzchnię poliuretanową na podłożu elastycznym, wyposażono boisko sportowe, roboty elektryczne (osłona istniejącego kabla elektrycznego). Boisko uczyniło miejscowość bardziej atrakcyjną turystycznie i krajobrazowo, a z uwagi na jego ogólnodostępność pozwoli mieszkańcom na nawiązywanie kontaktów oraz znacząco wpłynie na poprawę jakości życia.

Do wykonania zadania zostało zaangażowanych dwóch partnerów: Ochotnicza Straż Pożarna w Cieszynie oraz Zakład Stolarski Zbigniew Dykas.


Podsumowaniem projektu było rozegranie międzypokoleniowego turnieju połączonego z lokalnymi rozgrywkami piłki siatkowej. Rozgrywki przyniosły bardzo dużo emocji. Poziom drużyn był wyrównany co znacznie podnosiło atmosferę na boisku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Całkowity koszt realizacji: 50 787,19 PLN
Dofinansowanie: 10 000,00 PLN

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie Frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz