DZIELNICOWY POMÓGŁ BEZDOMNEMU

Dzielnicowy z posterunku we Frysztaku interweniował wczoraj wobec bezdomnego mężczyzny, który od dłuższego czasu siedział przed sklepem we Frysztaku. 52-letni mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Trafił do wytrzeźwienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj 18 stycznia we Frysztaku przed godz. 12. Policjanci otrzymali sygnał od mieszkańców, że przed jednym ze sklepów od dłuższego czasu siedzi mężczyzna. Dzielnicowy udał się we wskazane miejsce i potwierdził to zgłoszenie.

Mężczyzna był kompletnie pijany. Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 52-letni bezdomny. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia. Kiedy wytrzeźwieje zostanie zaoferowana mu pomoc w dotarciu do schroniska dla bezdomnych.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów. Policja apeluje o reagowanie w sytuacji kiedy zauważymy człowieka, który leży na chodniku czy śpi na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś komu może grozić zamarznięcie.

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz