Strażackie święto - nowy wóz i sprzęt ratunkowy

Poczty sztandarowe na placu św. Floriana.
Jak co roku 3 maja w gminie Frysztak obchodzone jest święto strażaka. Druhowie z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zjeżdżają do Frysztaka aby wspólnie świętować ten szczególnych dla nich dzień. W czasie obchodów przyznawane są medale i odznaki za zasługi w służbie. Włodarze gminy dziękują wszystkim zebranym druhom za ich ciężką prace.


Dzień strażaka rozpoczął  się o godzinie 12:00 mszą świętą w Kościele Parafialnym we Frysztaku poświęconą druhom. Na zaproszenie Proboszcza, Frysztak w tym roku odwiedził Kapelan Krajowy Strażaków, który poprowadził mszę. Po mszy strażacy przeszli główną ulicą Frysztaka na plac św. Floriana gdzie odbywają się dalsze obchody ich święta.


W tym roku w czasie obchodów na placu poświęcono i oficjalnie przekazano wóz bojowy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Glinik Dolny, który jednostka otrzymała w 2018 roku i już kilkukrotnie działała przy użyciu nowego wozu aby nieść pomoc. Wręczone zostały również deski, torby ratownicze oraz defibrylatory.



W dniu dzisiejszym za służbę ochotnikom podziękowali Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, Przewodniczący Gminy Frysztak Pan Stanisław Kwiatek, Druh Tomasz Garncarski - film z życzeniami druha Tomasza na naszym kanale YouTube.



Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

11 - ilość komentarzy :

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Honorujemy strażaków czy się chwalimy tym czego nie zrobiliśmy Panie przewodniczący?

    OdpowiedzUsuń
  3. Ukłony dla wazeliniarza przewodniczacegi. Może lubisz jak ktoś się przechwala mając znikome zasługi ale większość ludzi tego nie znosi. Ja też.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja nic o wójcie nie pisałem zadałem tylko pytanie i mam rozumieć że to twoja odpowiedź? , dziekuje. Tylko wrogu musisz wiedzieć że wójt darzony jest zaufaniem wśród większości strażaków i osób więc nie mów że jesteś wrogiem wszystkich którzy szanują wójta bo niewielu ci zostało takich jak ty. Gdybym miał zostać czyimś wazeliniarzem jak mnie nazwałeś to nie chciałbym być na twoim miejscu bo twój guru raczej nie jest postrzegany najlepiej i nie zazdroszczę ci wchodzenia tam gdzie jest u niego najciemniej ale to twój wybór. Z resztą najlepiej wiesz że samemu sobie nie jest łatwo 😁

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja też popieram wójta, jeśli to jest wazeliniarstwo to niech tak będzie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Podziękowania dla Wójta za to że daje nam normalność bo opowieści opozycji są nie do przyjęcia. Gratulacje dla strażaków. Wrogu jestem wazeliniarką więc masz problem.

    OdpowiedzUsuń
  7. Wrogu wyglada na to że jesteś moim przeciwnikiem bo ja dobrze życzę Panu wójtowi.

    OdpowiedzUsuń
  8. Wrogu wyglada na to że jesteś moim przeciwnikiem bo ja dobrze życzę Panu wójtowi i nie wyobrażam sobie abyś mi tego zabronił.

    OdpowiedzUsuń
  9. Wróg u bram Frysztaka się ujawnił wiemy kogo nienawidzi i kogo popiera. Wróg nie jest tu potrzeby.

    OdpowiedzUsuń
  10. Wrogu Konstytucja pozwala nam popierać kogo chemy. Nie bedziesz nam dyktował warunków.

    OdpowiedzUsuń