Mural i przystań - nowości nad Wisłokiem

To już pewne! W tym roku na moście Frysztak - Kobyle rzeka Wisłok powstanie pierwszy profesjonalny mural w gminie Frysztak. Tematyką przewodnią zwycięskiej pracy będzie turystyka kwalifikowana - kajakarstwo. Zwycięzcą konkursu został Michał Tubielewicz z Wrocławia - graffun_studio - kliknij tu. Przy moście powstanie również profesjonalna przystań kajakowa.

Mural powstanie w najbliższym czasie i będzie stanowił element całej przystani kajakowej. Grafika zostanie wykonana na dwóch filarach – na pierwszym filarze dwie grafiki od strony brzegu i od strony wody oraz na drugim filarze od strony wody. - można przeczytać na stronie GOSiR.Fysztak.pl. GOSiR był współorganizatorem konkursu na mostowy mural.

Więcej o muralu - kliknij tu!


Przy moście w Kobylu powstanie przystań z prawdziwego zdarzenia. W ostatnich latach wydarzyło się kilka zmian dotyczących własności gruntów nad Wisłokiem. powiat strzyżowski przekazał działkę dla gminy Frysztak przy moście, a gmina Frysztak dokupiła działkę przylegającą do przekazanego terenu (całość oznaczona kolorem żółtym). Ta sytuacja pozwoliła na realizację projektu dofinansowanego przez Czarnorzecko -Strzyżowską Lokalną Grupę Działania.

Więcej o przystani kajakowej - kliknij tu!