Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

"Hej, hej dożynki..."

"Hej, hej dożynki, cieszmy się wszyscy w kole, hej, hej śpiewajmy, bo zboże już w stodole". W poniedziałek 15 sierpnia na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się Gminne Święto Plonów.

Gminne dożynki rozpoczęły się od mszy dziękczynnej w Kościele Parafialnym we Frysztaku. W czasie mszy zostały poświęcone wieńce dożynkowe, mieszkańcy podziękowali za dobry plon.

Część rozrywkowa, która odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku rozpoczęła się od tradycyjnych wieńcowin, które w tym roku wyśpiewał zespół śpiewaczy i kapela Gogołowianie.

Po wieńcowinach starosta i starościna przekazali chleb wypieczony z tegorocznego zbioru władzom gminy, które były reprezentowane przez Jana Ziarnika wójta gminy Frysztak oraz Jacka Króla przewodniczącego rady gminy. Po przemowach chleb został pokrojony, a wójt i przewodniczący częstowali gości, którzy byli obecni na Gminnym Świecie Plonów.

Kolejnym punktem były przemowy, podziękowania od włodarzy gminy. Wójt gminy dziękował za trud, prace rolników przy tegorocznych żniwach. Kolejno wystąpił przewodniczący rady gminy, który podziękował rolnikom oraz żołnierzom, gdyż 15 sierpnia przypada także Święto Wojska Polskiego.

Po przemowach włodarzy, prowadząca dożynki dyrektor GOK Frysztak Agata Skiba zaprosiła na scenę wszystkich, którzy stworzyli wieńce na tegoroczne święto plonów.

Kolejnym punktem tegorocznych dożynek były występy młodych artystów. Na frysztackiej scenie zaprezentowali się młodzi tancerze oraz piosenkarze działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku.
Wieczorem odbyła się dyskoteka, mieszkańcy fantastycznie bawili się w rytmach największych polskich przebojów.

Więcej zdjęć i filmów znajdą Państwo w naszej galerii zdjęć - kliknij tu oraz na kanale YouTube - Frysztak24 - kliknij tu! 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
* Proszę nie spamować tutaj. Wszystkie komentarze są sprawdzane przez administratora.