Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Dh Marek Grela i dh Zbigniew Rutka uhonorowani za swoją służbę

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w ramach XXVIII Podkarpackiej Pielgrzymki Strażaków odbyły się w niedzielę 7 maja na terenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. To niezwykłe wydarzenie zrzeszało setki ochotniczych strażaków z całego Podkarpacia, którzy zebrali się, aby uczcić swoją służbę na rzecz społeczeństwa.

W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia państwowe Związku OSP RP. Jednym z wyróżnionych strażaków był dh Marek Grela, który otrzymał "Złoty Znak Związku OSP RP". To najwyższe odznaczenie nadawane przez Związek OSP RP za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej Związku OSP RP. Odznaczenie to jest wyrazem uznania dla trudów, jakie dh Marek Grela wkładał w swoją służbę, a także dla poświęcenia i oddania, z jakim pełnił swoje obowiązki.

Niezwykle ważnym momentem podczas uroczystości było także wręczenie "Brązowego Krzyża Zasługi" dh Zbigniewowi Rutce z OSP Twierdza. Odznaczenie to zostało nadane przez Prezydenta RP i jest wyrazem uznania dla jego wkładu w rozwój i popularyzację działań na rzecz społeczeństwa.

Podczas wydarzenia, uczestnicy mieli także okazję do modlitwy i refleksji nad swoją służbą. Pielgrzymka ta jest bowiem nie tylko wyrazem wdzięczności za poświęcenie i trud, jakie strażacy wkładają w swoją pracę, ale także okazją do duchowego wzmocnienia się i umocnienia swojej woli służby.

Warto podkreślić, że ochotnicze straże pożarne są bardzo ważnym elementem w systemie ratownictwa w Polsce. To dzięki ich pracy i poświęceniu, wiele ludzkich żyć jest ratowanych każdego dnia. Ich służba jest nieoceniona, a ich poświęcenie i determinacja godne podziwu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad