Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Magiczne święto kultury ludowej we Frysztaku!

W niedzielę, 28 maja, odbył się III Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza, który okazał się niezwykłym świętem kultury ludowej. Całe wydarzenie odbyło się na obiekcie GOSiR Frysztak i zgromadziło ponad 100 utalentowanych artystów, którzy poprzez muzykę, taniec i śpiew przenieśli nas w magiczny świat ludowej kultury.

Goście, którzy licznie przybyli na Festiwal, mieli okazję podziwiać fantastyczne występy artystów. Na scenie zaprezentowali się m.in. "Mali Zaborowiacy", "Małe Pogórze", "Mały Frysztak", "Wiercany", "Wisznia", "Twierdzanie", "Wisienka", Zespół Śpiewaczy "Gogołowianie" oraz Kapela "Gogołowianie". Podczas III festiwalu Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza na specjalne zaproszenie, wystąpił Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej POŁONINY.

Więcej filmów znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - Frysztak24, link - kliknij tu!

Po zakończeniu występów, rozpoczęła się radosna potańcówka ludowa. Uczestnicy festiwalu mogli oddać się szalonym rytmom i cieszyć się tańcem wśród przyjaciół i rodziny. Atmosfera była naprawdę niesamowita!

Oprócz pięknych występów artystycznych, każdy miał również okazję skosztować lokalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Frysztak. Na stoiskach rękodzielników można było zakupić unikalne pamiątki, które będą przypominać o tej niepowtarzalnej chwili.

Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Dla dzieci zorganizowano liczne zabawy, które sprawiły, że miały one niezapomniane chwile pełne radości i uśmiechu.

Organizatorami Festiwalu Kultury Ludowej byli Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku we współpracy z Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Starostwem Powiatowym w Strzyżowie, GOSiRem Frysztak oraz Zakładem Komunalnym Frysztak.

Więcej filmów znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - Frysztak24, link - kliknij tu!

III Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza był prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników folkloru i tradycji ludowych. To właśnie dzięki takim wydarzeniom możemy docenić piękno i bogactwo naszej kultury oraz jednoczyć się w lokalnych społecznościach, pamiętając o lokalnej historii.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad