Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Piknik rodzinny dla osób niepełnosprawnych

W dniu 29.05.2023r. na obiektach Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku było bardzo uroczyście i kolorowo. Przy SOSW odbył się piknik rodzinny dla osób niepełnosprawnych.

Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Agata od powitania zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów Ośrodka. Tuż po uroczystym otwarciu na scenę wkroczyli nasi uczniowie oraz uczestnicy projektu „Rehabilitacja 25 plus”, aby zaprezentować nam nauczone przez profesjonalnego instruktora tańca, Pana Adama układy taneczne. A później to się dopiero zaczęło dziać! Każdy znalazł coś dla siebie. Było fotolustro, gdzie mogliśmy robić szalone zdjęcia, dostając wydruki na pamiątkę.

Była strefa drewnianych gier wielkoformatowych, w dużym, wygodnym formacie. Były również dmuchańce i alpaki. Nasi wychowawcy i nauczyciele obstawili stanowiska z rękodziełem, malowaniem twarzy, modelowaniem balonów, tatuażami dla najmłodszych. Atrakcji było co niemiara. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko grupy wsparcia WWR, gdzie był punkt konsultacyjny, w którym prężnie działali nasi specjaliści. 

A jak już chcieliśmy trochę odpocząć, to było na to miejsce w klimatycznej „kawiarence pod esami”, gdzie można było skosztować pysznych wypieków, napić się kawy lub lemoniady. Na ochłodę w ten słoneczny dzień były galaretki oraz lody. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał watę cukrową i popcorn. W między czasie odbywały się animacje, bańki mydlane, rozstrzygnięcie konkursu „Trzeźwa głowa”, a także loteria fantowa. „Wisienką na torcie” okazał się festiwal kolorów, w którym wzięła udział większa część społeczności Ośrodkowej. Nagrodami dla uczestników podczas tegorocznego pikniku dodatkowo były skarpetki z logo, promujące „wychowanie, rozwój, przyszłość” w SOSW we Frysztaku.

Impreza dofinansowana była przez Powiat Strzyżowski w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: „Piknik rodzinny dla osób niepełnosprawnych”. Serdecznie dziękujemy władzom Powiatu, na czele z Panem wicestarostą, Panem Tomaszem Garncarskim za przekazane środki.

Cytując uczestników „było mega”. Serdecznie dziękujemy za udział i bardzo aktywnie spędzony czas.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie ma Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jest Taka Sprawa” przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym we Frysztaku.

Szczególne podziękowania:
  • Stowarzyszenie "Jest taka sprawa"
  • ZiQa & ZiQa Fun - animacje, eventy, questing, szkolenia
  • Usługi plenerowe 
  • Fotolustro SHINE
  • Stara Wędzarnia Frysztak
  • Alpacze - Rzeszowskie Alpaki
Oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego wydarzenia. Najlepszy fotograf imprezy - Pani Basia Szczęch-Nasiadka dziękujemy

Opracowanie: Urszula Capiga- prezes stowarzyszenia „Jest Taka Sprawa”.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad