Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Zapraszamy na piknik militarny

W niedzielę 13 sierpnia o godzinie 15:00 rozpocznie się piknik militarny przy tunelu schronowym w Stępnie/Cieszynie. Serdecznie zapraszamy entuzjastów historii, miłośników wojskowości oraz patriotyzmu.

Organizatorzy, czyli Gmina Frysztak, GOK Frysztak, PCKiT w Wiśniowej oraz Powiat Strzyżowski, przygotowali bogaty program, który zapewni mnóstwo atrakcji dla uczestników. Nie zabraknie emocji, historii, muzyki oraz prezentacji militarnych jednostek.

Jednym z głównych punktów programu jest uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci, osób cierpiących i ginących podczas budowy schronu. To wzruszający moment, który połączy uczestników w wspólnej pamięci o bohaterach, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny.

Miłośnicy muzyki wojskowej nie będą zawiedzeni, gdyż Strażacka Orkiestra Dęta z Frysztaka zaprezentuje specjalny koncert. Ich dźwięki ożywią historię, a pieśni patriotyczne w sercach gości wzbudzą ducha dumy z polskiej historii. O godzinie 19:00 zaplanowany jest koncert "A to Polska właśnie" w wykonaniu Rzeszowskiej Grupy Wokalnej

Nie tylko muzyka będzie gościem Pikniku Militarnego. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Jednostka Strzelecka 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna ps. „Słowik” ze Strzyżowa zaprezentują swoje umiejętności i wyposażenie. To okazja, by poznać pracę oraz zaangażowanie tych jednostek w obronę kraju oraz dowiedzieć się więcej o historii polskiego wojska.

Grupa Szkoleniowa 34U zaprezentuje różne gry taktyczne, w tym Laser Tag, które przyciągną zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.  Warto również odwiedzić stoiska z arsenałem militarnej historii oraz starociami. To doskonała okazja, by zdobyć unikalne pamiątki i poznać historię z bliska.

Nie zapomniano również o kulinarnej stronie Pikniku Militarnego. Na uczestników czeka będzie swojska grochówa i inne smakołyki, które idealnie wpisują się w atmosferę wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają historię kraju i chcą oddać hołd polskim bohaterom, na Piknik Militarny przy Tunelu Schronowym w Stępnie/Cieszynie!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad