Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Sukces plastyczny przedszkolaków z Frysztaka w konkursie „Pocztówka z Pogórza Strzyżowskiego”

W konkursie plastycznym „Pocztówka z Pogórza Strzyżowskiego” zorganizowanym przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka w Strzyżowie, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku może się poszczycić znakomitym sukcesem dwójki swoich utalentowanych wychowanków. 

Konkurs, skierowany był do uczniów szkół podstawowych, średnich i przedszkoli z terenu Powiatu Strzyżowskiego, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród 10 uczestników reprezentujących Przedszkole Publiczne nr 1 pod opieką Pani Pauliny Sokołowskiej, dwójka przedszkolaków zdobyła zaszczytne miejsca.

Jan Świstak zdobył 1. miejsce swoją pracą pt. "Kościół Narodzenia NMP we Frysztaku". Jego plastyczna wizja uchwyciła piękno frysztackiego kościoła, czyniąc go godnym laureatem pierwszego miejsca.

Iga Król stanęła na podium, zdobywając 3. miejsce swoją pracą pt. "Schron kolejowy w Stępinie". Jej praca oddaje historyczny charakter miejsca.

Nie tylko przedszkolaki mogą się cieszyć z sukcesu. Również uczniowie Szkół Podstawowych w Cieszynie, Lubli i Frysztaku otrzymali wyróżnienia i nagrody, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym prezentowanym przez młodych uczestników konkursu, mieszkańców gminy Frysztak.

24 listopada odbył się uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej, a nagrody zostały wręczone przez Pana Burmistrza miasta Strzyżów, Waldemara Górę. Wszystkie prace konkursowe znalazły swoje miejsce na wystawie w Galerii Miejskiej w Strzyżowie, gdzie mieszkańcy mogli podziwiać różnorodność i kreatywność artystyczną uczestników.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, dzieci nie tylko odebrały zasłużone prezenty, ale także uczestniczyły w wspólnych zabawach z animatorem oraz delektowały się pysznym poczęstunkiem, co sprawiło, że dzień wręczenia nagród był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Zwycięskie prace Jasia i Igi stały się teraz nie tylko źródłem dumy dla Przedszkola Publicznego nr 1 we Frysztaku, ale także wizytówką gminy na formie widokówek. Ich twórczość podkreśla piękno i walory Pogórza Strzyżowskiego, przyczyniając się do promocji kultury i dziedzictwa lokalnego. Gratulujemy młodym artystom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, którzy swoją twórczością przyczynili się do wzbogacenia kulturalnej mapy Powiatu Strzyżowskiego.
       

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad