Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Intensywne opady śniegu, opady marznące

Ostrzeżenia meteorologiczne zostały wydane dla południowo - wschodniej części Polski, zapowiadając intensywne opady śniegu oraz opady marznącego deszczu. Dla powiatu strzyżowskiego zostało wydane ostrzeżenie najwyższego 3 stopnia o intensywnych opadach śniegu.

Intensywne Opady Śniegu - Stopień 3 (Prawdopodobieństwo: 80%)
Nad województwem podkarpackim w tym powiecie strzyżowskim spodziewane są intensywne opady śniegu, które według prognoz mogą doprowadzić do znacznego przyrostu pokrywy śnieżnej. Stopień ostrzeżenia został podniesiony do 3 stopnia. Ostrzeżenie obowiązuje od 1 grudnia od godziny 18:00 do 3 grudnia do godziny 03:00.

Prognozy wskazują, że opady śniegu będą okresami intensywne. W wyniku tego można spodziewać się przyrostu pokrywy śnieżnej od 40 cm do 55 cm, natomiast w Karpatach nawet do 65 cm. Najbardziej intensywne opady przewiduje się na sobotę. Mieszkańcy regionów objętych ostrzeżeniem powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu drogowym, konieczność odśnieżania oraz możliwe przerwy w dostawie prądu.

Opady Marznące - Stopień 1 (Prawdopodobieństwo: 80%)
Również od godziny 07:00 - 2 grudnia do godziny 03:00 - 3 grudnia obowiązywać będzie ostrzeżenie dotyczące opadów marznącego deszczu. Stopień 1 oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi, co może znacząco utrudnić poruszanie się po drogach oraz chodnikach.

Miejscami prognozowane są opady marznącego deszczu, który powoduje gołoledź. Kierowcy i piesi powinni być szczególnie ostrożni, unikać poślizgów i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.


Miejmy nadzieję, że służby odpowiednio zareagują na nadchodzące wyzwania, a mieszkańcy będą zachowywać rozwagę, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych.

Info: IMGW.PL

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad