Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Pożar trawy w Gogołowie

30 czerwca strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w Gogołowie. Alarm o zdarzeniu wpłynął o godzinie 15:30. Na miejsce akcji skierowano jednostki strażackie z OSP Gogołów, OSP Glinik Dolny, OSP Glinik Średni, OSP Glinik Górny oraz PSP Strzyżów.

 
Działania ratownicze były znacznie utrudnione przez mocno wiejący wiatr, który przyspieszał rozprzestrzenianie się ognia. Strażacy wykazali się pełnym profesjonalizmem i po około godzinie ugasili pożar trawy w miejscowości Gogołów. Akcja zakończyła się o godzinie 16:40.

 
Dziękujemy wszystkim jednostkom za szybkie i skuteczne działania, które zapobiegły większym stratom. Apelujemy również do mieszkańców o zachowanie ostrożności w okresie letnim, gdy ryzyko pożarów wzrasta.


Akcja "Stop pożarom traw"
W kontekście tego zdarzenia przypominamy również o akcji "Stop wypalaniu traw". Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z wypalaniem traw. Wypalanie traw jest nie tylko nielegalne, ale także bardzo niebezpieczne. Może prowadzić do tragicznych w skutkach pożarów, które zagrażają nie tylko mieniu, ale również zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie i zgłaszanie przypadków wypalania traw odpowiednim służbom. Tylko wspólnymi siłami możemy zapobiec takim zdarzeniom i chronić nasze środowisko naturalne.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad